İlk İçerik Anasayfa Ülke Sayfası All 3M.com Site Map

3M Tegaderm™ Ürün Yelpazesi Genişliyor


3Men meliyathanede Asepsi ve Enfeksiyon leme YtemleriSemineri

3M tarafından geliştirilen TegadermTM şeffaf kateter tespit örtüleri ürün yelpazesine iki yeni ürün daha eklendi: 3M TegadermTM güçlendirilmiş şeffaf kateter tespit örtüsü (1655) ve 3M TegadermTM şeffaf çerçeveli tip yara ve kateter örtüsü (1616).

3M tarafından geliştiren ve güvenirliği klinik çalışmalarla ispatlanmış Tegaderm’in hem santral hem de perifer uygulamalarda kullanılan geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. 3M yapıştırıcı teknolojisine sahip olan Tegaderm markalı örtüler, uygulanan bölgede istenildiği kadar kalıyor ve kenarları kalkmıyor. Tegaderm markalı örtülerde bulunan ekstra flaster şeritler, kelebekli kateterlerin tespitini kuvvetlendiriyor. Cilt iritasyonunu en aza indiren hipoalerjenik lateks içermeyen yapışkanı bulunan Tegaderm markalı örtüler, dışarıdan kontaminasyonu engelleyen sıvı ve bakteri geçirmeme özelliğine sahip.

 

Kısa bir süre önce Türkiye’de de hizmete sunulan 3M Tegaderm güçlendirilmiş şeffaf kateter tespit örtüsü (1616), güçlendirilmiş medipore çerçeveli tasarımı ile güçlü bir tespit sağlıyor. Medipore çerçeve üzerinde kanül tespitini kolaylaştıran çentik dizaynı bulunan güçlendirilmiş 3M Tegaderm şeffaf kateter tespit örtüsünün ekstra tespit sağlayan iki adet medipore bandı da bulunuyor. Oval kenarları sayesinde santral kateterlerde güçlü tespit sağlayan 3M Tegaderm güçlendirilmiş şeffaf kateter tespit örtüsü, kağıt çerçevenin iki yanındaki kulakçıklar sayesinde kolaylıkla uygulanabiliyor ve eldivene yapışmıyor.

 

Tegaderm ürün yelpazesinin diğer yeni ürünü olan 3M Tegaderm şeffaf çerçeveli tip yara ve kateter örtüsü, güçlendirilmiş medipore çerçeveli tasarımı ile güçlü bir tespit sağlıyor. Medipore çerçeve üzerinde kanül tespitini kolaylaştıran çentik dizaynı bulunan 3M Tegaderm şeffaf çerçeveli tip yara ve kateter örtüsü, kağıt çerçevesi sayesinde kolaylıkla uygulanabiliyor ve eldivene yapışmıyor.

 

3M Tegaderm ürünlerinin klinik çalışmalarla kanıtlanmış özellikleri şöyle sıralanıyor:

Düşük bakteri kolonizasyonu,

Nem birikiminden ödün vermeyen mükemmel güvenli yapışma,

Düşük kan yolu enfeksiyonları,

Örtü değiştirme aralıklarının uzaması,

Örtünün dayanıklılığının artması,

Pencere sistemi ile örtünün istenilen bölgeye rahat yerleştirilebilmesi.Geri Dön: Haberler