İlk İçerik Anasayfa Ülke Sayfası All 3M.com Site Map

Hukuki Bilgiler

3M Company, USA ("3M") and its subsidiary companies in Turkey

Bu internet sitesini kullanmadan önce Kullanım Şartnamesi’ni dikkatlice okuyun. İnternet sitesine ve sitenin materyallerine erişiminiz ve kullanımınız sizin bu şartları tümüyle kabulünüze ve uymanıza bağlıdır. Eğer bu şartları kabul etmezseniz, internet sitesini derhal terk etmeniz ve internet sitesinden elde ettiğiniz materyallerden ileride alacağınız her türlü faydayı kesmeniz gerekmektedir.

 1. İçeriğin Telif Hakları ve Kullanımı. Bu internet sitesindeki materyallerin telif hakları ve diğer hakları 3M ve/veya 3M’in bütün dünyadaki şubelerine aittir. Bu sitede size sağlanan materyalleri sadece kendi içinizde bilgi edinmek amacıyla görmek, indirmek, ve çoğaltmak hakkına şu şartlara uyarak sahip olabilirsiniz: 1) materyallerin orijinal hallerindeki bütün bildirimlerin ücretini ödemek 2) görüntülerle ilgili olarak, sadece yazının etrafındaki görüntüleri kullanmak, ve 3) aşağıdaki telif uyarısını içererek:
  © 3M. Tüm hakları saklıdır.
  3M in yazılı izni olmadığı sürece bu internet sitesindeki materyaller başka bir yayın veya ticari amaç için kullanılamaz.
  Bu internet sitesindeki herhangi bir bölüm çerçeve veya parça olarak veya başka bir yolla başka bir internet sitesinin bölümü yapılamaz. Bu internet sitesi ve içeriği herhangi türden bir veritabanı oluşturmak veya aynısının(tamamının veya bir bölümünün) siz veya 3. kişiler tarafından ulaşılabilmesi, internet sitesi veya içeriğinin tamamının veya bir bölümünün dağıtılması için veritabanının depo edilmesi amacıyla kullanılamaz.

 2. Uygulanabilecek Diğer Şart ve Bildirimler. İlave şartlar ve koşullar yapılan ticari işlemlere veya 3M tarafından bu internet sitesi üzerinde yürütülen promosyonlara da uygulanacaktır. İlave şartlar bu internet sitesi tarafından teklif edilen bütün duyuru panolarına, sanal konuşma mekanlarına ve/veya diğer mesaj ve iletişim olanaklarına da hakim olacaktır. Bu Hukuki Bilgi Sayfası’nın içerdiği hiçbir şey 3M ve sizin aranızda şu anda hüküm ifade eden herhangi bir sözleşmeyi düzeltmek veya düzeltmeye niyet etmek amaçlı değildir.

  Bu şartlar her ne kadar 3M.com altında yer alan bütün içeriklere genel olarak uygulanmak amaçlı ise de, amaca uygun olarak bu internet sitesinin belirli bölümleri için uygulanmak üzere araştırılmış ve takip edilmiş koşullar olmak zorunluluğuyla birlikte bu internet sitesi başka bağımsız kullanım koşul ve uyarıları içerebilir. Bu internet sitesinin bazı bölümleri sitenin ön bilgi kısmında belirli ülke referanslarınca da belirtildiği üzere belirli ülkelerdeki dinleyiciler için tasarlanmıştır. (örnek olarak, ‘3M Birleşik Devletler’, ‘3M Birleşik Krallık’, 3M Türkiye veya ‘3M Avustralya’). Ülkelerin belirli internet sayfaları için olan kullanım şartları çeşitlendirilebilir ve o belirli ülke için olan 3M internet sitesinden ulaşılabilir. 3M bu Hukuki Bilgi Sayfası’nda yer alan herhangi bir hakkı istediği zaman sayfayı güncelleyerek düzeltebilir veya yürürlükten kaldırabilir.

 3. Diğer Fikri ve Sınai Haklar Bu internet sitesindeki materyallerde tarif edilen ürün, işlem veya teknoloji 3M tarafından saklı tutulan başka fikri hakların konusu olabilir ve bunların altında lisanslı değildir. 3M, 3M logosu, Post-it, Scotch, Scotch-Brite, Scotchgard, ve Thinsulate ve bunlarla sınırlı olmamak üzere bu sitede bulunan diğer markaların çoğu 3M in dünya çapında ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Diğer tarafların ticari markaları mümkün oldukça belirtilmiştir ve 3M onların haklarını tanımaktadır.

 4. Feragat.
  BU İNTERNET SİTESİNİN İÇERDİĞİ BİLGİ SİZE ‘OLDUĞU GİBİ’ , SADECE SİZİN DAHİLİ BİLGİ EDİNME AMAÇLARINIZ İÇİN, ÖRTÜLÜ KALİTE GARANTİSİ VEYA PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL OLMAMASI DURUMU DA DAHİL OLMAK ÜZERE HERHANGİ BİR TEMSİL VEYA KESİNLİK YETKİSİ VEYA BİLGİ BÜTÜNLÜĞÜ VEYA HERHANGİ BAŞKA BİR YETKİ OLMAKSIZIN, SAĞLANMIŞTIR. HİÇBİR OLAYDA 3M TARAFLARA KARŞI BU SİTENİN KULLANIMINDAN VEYA BİLGİLERİN GÜVENİLİRLİĞİ , VEYA SİTE ÜZERİNDEN ULAŞILAN MATERYALLER, VEYA KAR MAHRUMİYETİ, BELLİ BİR RİZİKONUN DOĞMASINDAN DOLAYI İŞİN ENGELLENMESİ VEYA KESİNTİYE UĞRAMASI, VERİ KAYBINDAN KAYNAKLANAN ZARARLARI DA İÇERMEK VE FAKAT BUNLARLA SINIRLI OLMAMAKLA BİRLİKTE, 3M BU ZARARLARIN MEYDANA GELMESİ OLASILIĞINDAN HUKUKİ OLARAK İZİN VERİLEN DERECEDE ÖZELLİKLE HABERDAR EDİLSE DE İNTERNET SİTESİNİN HİPERLİNK EDİLMESİNDEN DOĞAN DİREKT, DİREKT OLMAYAN, TESADÜFİ, KULLANIMIN DOĞAL VE ZORUNLU SONUCU OLMAYAN VEYA DOLAYLI ZARARDAN ÖTÜRÜ SORUMLU OLMAYACAKTIR. BAZI YARGILAMA ALANLARI ÖRTÜLÜ GARANTİLERİN VE YETKİLERİN DIŞARDA BIRAKILMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR, O YÜZDEN YUKARIDA BELİRTİLEN MAHRUMİYETLER SİZE UYGULANMAYABİLİR.

  Bu internet sitesindeki materyaller teknik kusurlar veya baskı hatalarından kaynaklanan yanlışlar içerebilir, ve bu durumda bilgi değişecek, güncellenecek ve uyarı yapılmadan silinecektir. 3M bu materyalde tarif edilen ürünlerde ve/veya programlarda her zaman düzeltme ve değişiklik yapabilir. 3M bu internet sitesinin devamlı ve hatasız işleyeceğini veya noksanların düzeltileceğini garanti etmemektedir. 3M bu internet sitesinin sizin bilgisayar ekipmanınızla uyumlu olduğunu veya internet sitesinin veya sunucunun virüslerden veya hatalardan, worm ya da‘Trojan Horses’ dan arınmış olduğunu garanti etmez. 3M bu tür tahrip edici özelliklerden doğacak sonuçlardan zarar görmenizden sorumlu olmayacaktır.

  Bütün bunlara ek olarak, 3M bu internet sitesi üzerinden ulaşmayı seçeceğiniz başka bir internet sitesiyle ilgili garanti veya yetki vermemektedir. 3M tarafından bu tarz internet sitelerine ulaşım sağlayan linkler sadece sizin rahatlığınız içindir ve 3M in bu internet sitelerini veya içeriklerini onayladığını ima ettiği farz edilmemelidir.

 5. 3M e bilgi sunma. Genel bilgilendirme için lütfen Güvenlik Tedbirleri bölümümüze bakınız. 3M ile aranızda bu tarz bilgileri paylaşmak ile ilgili başka yazılı sözleşmeniz olmadıkça, 3M bu internet sitesi aracılığıyla sizden gizli veya müseccel bilgi almak istememektedir. 3M’in internet sitesinden edindiği ve Güvenlik Tedbirleri kısmında belirtilen sizin kişisel tanınabilirliğinizle ilgili bilgiler dışındakiler ‘GİZLİ OLMAYAN BİLGİ’ farz edilecektir. 3M’E BU İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN VEYA BAŞKA BİR ELEKTRONİK YOLLA YAZILI BİR SÖZLEŞME OLMADAN VE SİZİN TEKLİFİNİZE BAĞLI OLARAK BİLGİ GÖNDERMENİZ HALİNDE, 3M’İN O BİLGİLERİ, SİZE KARŞI HERHANGİ BİR YÜKÜMLÜLÜĞÜ OLMADAN KULLANABİLECEĞİNİ ANLAMIŞ VE KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ. Eğer 3M’e nasıl fikir teklif edileceği konusunda bilgi edinmek isterseniz, lütfen ‘iletişim’ bölümüne tıklayın ve ‘Fikriniz Hakkında’ adlı broşürün bir kopyasından isteyin.

 6. Yargılama Yetkisi ve Şube Detayları. Bu sitenin kullanımı ve siteye ulaşım Türk Hukuku tarafından yorumlanacaktır. 3M ve Kullanıcı arasındaki uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Çağlayan Merkez Mahkemeleri yetkili olacaktır.

  Şirket Detayları
  3M Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

  Merkez:
  Şehit Sinan Eroğlu Cad Suryapı Akel İş Merkezi No:6
  A Blok Kavacık Beykoz 34805 İstanbul
  Tel. + (90) 216.538.07.77
  Fax + (90) 216.538.07.99
  İletişim Hattı : 0800 211 70 14

  Ofis:
  Karum İş Merkezi E Blok 428/A Kavaklıdere Ankara
  Tel. + (90) 212.466.44.35
  Fax + (90) 212.466.44.30
  İletişim Hattı : 0800 211 70 14

  Fabrika:
  Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Çerkezköy
  Tel : + (90) 282.758.19.71
  Fax : : + (90) 282.758.19.81