İlk İçerik Anasayfa Ülke Sayfası All 3M.com Site Map

Metal İşleme

3M yapıştırıcı çözümleri metallerin, alaşımların ve plastiklerin yüksek performans ve dayanıklılıkla birleştirilmesini sağlar. Bu yapıştırıcı çözümleri mekanik sabitleme ya da kaynak gibi birçok geleneksel yöntemin yerine kullanılabilir. Uygulama yöntemlerini kolaylaştırır, rötuş işlerini azaltır ya da ortadan kaldırırlar ve imalat süreçlerinin geliştirilmesinde büyük esneklik sağlarlar. 3M iş verimini ve rekabet gücünü arttırmaya yönelik maskeleme ve koruma bandı çözümlerini de geliştirmiştir.

Metal İşleme

Yapıştırma ve Sızdırmazlık Çözümleri

3M Scotch-Weld Siyanoakrilat Yapıştırıcı çeşitleri kauçuk, metal, plastik, ahşap, seramik ve bir çok diğer yüzey kombinasyonlarında yüksek performanslı yapıştırma çözümleri ortaya koyar. 3M Scotch-Weld Anaerobik Yapıştırıcı çeşitleri civata sabitleme, civata sızdırmazlığının sağlanması, silindirik parçaların tespit edilmesi, boru sızdırmazlığının sağlanması ve conta yapıştırma konusunda geniş çeşitlilikte teknik çözümler sunar. 3M Anaerobik Yapıştırıcılar / Sızdırmazlık Malzemeleri sızdırmayı, titreşim nedeniyle oluşan gevşemeyi ve ek yerlerindeki korozyonu engeller.

Kaplamaların ve Takviye Malzemelerinin Birleştirilmesi

3M VHB çift akrilik kaplamalı köpük bant çeşitleri yüksek mekanik performans sağlanarak birçok yüzeyin estetik görünümünü de koruyarak birleştirilmesinde kullanılır. VHB bantlar toz kaplama işleminden önce ya da sonra kullanılabilir. Kimyasal madde etkilerine karşı dayanıklı ve dirençli olmaları metal levhalar değiştirilmeden ya da kaplamalarına zarar verilmeden dayanıklı birleştirmeler yapılmasını sağlar ve ayrıca sesin sönümlenmesi gibi faydaları da vardır.

Yapısal Yapıştırma

3M çok yüksek mekanik performans gösteren ve yüksek mekanik gerilmelere (400Kg/cm² ye kadar) dayanabilen ve kimyasallara maruz kalındığında uzun süre direnç gösteren yapısal birleştirmelerin oluşturulmasında kullanılan geniş çeşitlilikte yapıştırıcılara sahiptir. 3M EPX yapıştırıcılar metallerin, plastiklerin camın kendileri ve diğer maddeler ile kolaylıkla birleştirilmelerine imkan verir.

Su Geçirmez ve Esnek Birleştirme

3M Hibrit sızdırmazlık malzemeleri birleştirme ve sızdırmazlık işlemlerinde kullanılır. Yüksek esneklikleri ve boşluk doldurma kabiliyetleri bunların mekanik sabitleme işlemlerini güçlendirmelerine imkan verir. Çevre dostu olan bu Hibrit yapışkan sızdırmazlık malzemeleri titreşimi ve metal yorulmasını azaltan birleştirmeler ve eklemeler yapar.

Boyama İşleri Esnasında Koruma

Arka yüzünde silikon bir yapıştırıcı bulunan 3M polyester bantlar, toz kaplama işlemi gibi yüksek sıcaklıklardaki (ortalama 200°C) uygulamalarda kullanılır. Yüksek mekanik dayanımları işlem esnasında kolay maskeleme yapılmasına imkan verir ve toz kaplamadan sonra hiçbir yapıştırıcı izi bırakmaz. Kompleks yüzeylerdeki diğer yüksek sıcaklık koşullarında farklı maskeleme bantlar size rahatlık ve silikonsuz yapıştırıcı formülü sunar.

Yüzeylerin Geçici Olarak Korunması

3M geçici koruma filmleri depolamadan, dış mekan kullanımından ve UVye maruz kaldıktan sonra bile temiz bir şekilde çıkarılabilecek şekilde tasarlanmıştır. 3M ayrıca hızlı ve daha güvenli kesim için lazer kesme işlemine özel koruyucu film çeşitlerine de sahiptir.

Ekipman Bakımı

3M Scotch-Weld Anaerobik Yapıştırıcı ailesi civata kilitleme, civata kapatma, silindirik parçaların tespit edilmesi, boruların sızdırmazlığının sağlanması ve contalama konusunda teknik çözüm sunmaktadır. Ürün gamı; tamiratların ve üretimin çabuk bir şekilde yapılmasına imkan sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

Uygulamalarımız hakkında bilgi almak ve daha fazla bilgi için : Bize Ulaşın